°C 4

Vinogradar se 'izvukao' protiv fenjeraša, porazi Vrbovca, Bistre i Dugog Sela

10.03.2020.

Damir Žbulj

Nogometaši Vinogradara nastavili su svoj pohod i na svom travnjaku protiv fenjeraša HAŠK-a. Očekivana je to pobjeda ze ekipu pod vodstvom Milivoja Bračuna, iako nije sve teklo prema planu i pogodak za konačnih 2:0 postignut je tek u završnici...

Igor Prijić je svoj 22. gol sezone zabio već u 11. minuti, a do poluvremena je imao još nekoliko sjajnih prilika, od čega je dva puta je pogodio vratnicu.

Vinogradar je mogao već u prvih 45 minuta riješiti pitanje pobjednika.

U nastavku dominacija na travnjaku nije konkretizirana, a HAŠK desetak minuta prije kraja dobiva priliku iz penala doći do izjednačenja. Ipak, Goran Bašić iskazao se još jednom sjajnom obranom, a Marko Filipović je u završnici dvoboja ipak riješio sve dileme.

Na ljestvici je Vinogradar i dalje na sedam bodova prednosti ispred Kurilovca, koji je u ovom kolu na svom travnjaku svladao Gaj Mače, te Mladosti iz Petrinje, koja je slavila kod Jaruna.

U idućem kolu lider 3. HNL Središte gostuje kod Ponikvi, u subotu od 15.30 sati.

NK VINOGRADAR: Goran Bašić, Matej Ivkovčić, Marko Filipović, Robert Pecolaj, Jurica Kovačić, Perica Ivetić, Igor Prijić, Marko Kelava (Marko Povrženić 78'), Luka Čakarić, Mihovil Rašić, Luka Povoljnjak (Leo Rajnović 46'/ Željko Štulec 64').

Vrbovec je razočarao svoje navijače domaćim 0:2 porazom od Ponikvi.

Robert Katić i Nikola Brajko su u desetak minuta igre u nastavku utakmice odlučili ovaj dvoboj.

Domaći su imali dovoljno izglednih šansi, ali je izostala realizacija i gosti su odnijeli vrijedna tri boda sa Sajmišta.

Vrbovčani su i dalje samo tri boda udaljeni od posljednjeg HAŠK-a, a iduću utakmicu igraju kod Gaja u Maču.

NK VRBOVEC: Petar Jelavić, Filip Pluščec, Mario Ćosić (Alen Babić 68'), Josip Colarić, Domagoj Colarić, Josip Slišković, Anel Mašić (Mijo Batarilo-Čerdić 58'), Martin Tolić, Tin Salatović, Antonio Režabek (Ilija Radovac 71'), Filip Merlin.

Dugo Selo je s minimalnih 1:0 poraženo na gostovanju kod Lučkog, a pogodak odluke zabio je Amoakon već u 21. minuti utakmice.

Samo jedan bod ima Dugo Selo ispred HAŠK-a, a u idućem kolu na njihov teren u subotu od 15.30 sati stiže zahuktali Kurilovec, koji je nastavak sezone otvorio s dvije pobjede.

-->> Juraj Spudić u finišu donio novo slavlje Kurilovčanima

NK DUGO SELO: Dominik Lončarić, Ivan Filipović, Mario Pekčec, Dominik Drmić, Mate Mrčela, Dario Josipović, Bruno Perišić (Krešimir Frigan 44'), Filip Hranjec, Maks Slunjski, Mihael Pavlić (Martin Krešić 69'), Vladimir Burić (Filip Mamić 86').

Puno bolje nije prošla niti Bistra na gostovanju u Krapini.

Derbi je odlučio Matija Kanceljak s dva pogotka u nastavku susreta, prvo u 64. minuti, a onda i minutu prije kraja regularnog vremena. Luka Kunštić je u sudačkoj nadoknadi smanjio zaostatak, no, nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak.

Bistra ima jednaki broj bodova kao i Vrbovec i također je jako blizu posljednjeg mjesta na tablici. Idući izazov čeka ih na domaćem terenu protiv Maksimira, u nedjelju od 15.30 sati.

NK BISTRA: Nikola Rihtar, Andrija Jakopić, Matija Tušek, Luka Kunštić, Niko Marić, Marko Vodopijak (Matej Grabušić 80'), Mario Rašić, Antun Grozdek (Emanuel Nikpalj 65'), Filip Šturlan (Filip Misimi 70'), Mihael Šinko, Ivan Al Tharwan.