°C 9

Pobjednički debi Tihomira Perekovića na klupi Kurilovca

29.05.2021.

Pod vodstvom privremenog trenera Tihomira Pereković nogometaši Kurilovca prekinuli su crni niz od četiri uzastopna prvenstvena poraza.

Serija slabih rezultata, sedam izgubljenih trećeligaških dvoboja u posljednjih devet nastupa, presudila je sada već bivšem strategu Marku Pancirovu, a izgleda kako je ekipa dobro reagirala na njegov odlazak.

Na Udarnik je stigao 'fenjeraš' iz Španskog, koji se uspješno branio do 66. minute.

Kapetan Luka Sedlaček tada je svladao gostujućeg vratara Gujića.

Utakmicu je prelomio autogol Josipa Milinovića desetak minuta kasnije, a konačnih 3:0 postavio je Marin Sudar u finišu dvoboja.

Dva kola prije kraja Kurilovec je ipak učvrstio treću poziciju na ljestvici 3. HNL Središte s pet bodova prednosti ispred krapinskog Zagorca.

Iduće subote na rasporedu je gostovanje kod Bistre, koju s klupe vodi Damir Grlić Cico, dok se 12. lipnja igra posljednja utakmica sezone, doma s Ponikvama.

NK KURILOVEC: Jan Paolo Debijađi, Juraj Spudić (Roko Krpan 85'), Antonio Bakula, Antonio Ćosić, Matej Adžić, Niko Tolj, Luka Sedlaček, Josip Marinić, Ivan Bolješić, Fran Milatović (Marin Sudar 46'), Marko Muhar. Trener: Tihomir Pereković.