°C 8

[VIDEO] Slavlje Bikova i u Širokom Brijegu

06.03.2023.

Košarkaši Gorice potvrdili su uspon svoje forme i na regionalnoj razini, na okršaju 11. kola ABA 2 lige u Širokom Brijegu, nešto malo manje od 48 sati nakon iznimno vrijedne prvenstvene pobjede nad zagrebačkim Dinamom.

Bikovi su poslije dugog putovanja i bez prave regeneracije odigrali protiv makedonske ekipe TFT Mozzart Skopje još jednu sjajnu utakmicu te su u potpunosti vratili optimizam i dobro raspoloženje u svoje redove.

Ekipa Braslava Turića slavila je na kraju s uvjerljivih 83:64, a ključnim se pokazala završnica prvog dijela, kad je Gorica napravila seriju 15:0 i na predah otišla s 50:32 na semaforu.

U nastavku su Goričani nastavili sa sjajnom igrom i nisu protivniku dopustili da se približi.

Predvodio je Dino Cinac s 19 poena, a odličan je bio i Karlo Uljarević sa 17 koševa i sedam asistencija. Dvoznamenkasti učinak imao je i Jure Gunjina s 13 poena i pet skokova.

"Ponovo je otvaranje utakmice bilo malo bez obrana jer zabijali smo i jedni i drugi. Međutim, u drugoj četvrtini smo bitno popravili obrambeni dio, automatski su nam se otvorile neke kontre i napravili smo razliku već do poluvremena. Ono što je bilo bitno je da to održimo početkom 3. četvrtine jer obično ekipe koje gube tada naprave neki svoj forte. Međutim, mi smo to održali i priveli smo utakmicu kraju," komentirao je pobjedu trener Turić.

U petak je na istom mjestu okršaj sa slovenskim Šenčurom, a u subotu dvoboj s domaćinom Širokim.