°C 5

Tena Martinec osvojila dvije bronce na PH, Nina Vuković zlatna i srebrna u Italiji

06.06.2022.

Za nove sjajne rezultate velikogoričke atletike pobrinula se Tena Martinec, koja je u Karlovcu na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniore osvojila dvije brončane medalje!

Tena je osvojila treće mjesto na 400 metara s vremenom 58,62, dok je na 800 metara bila još bolja te je do bronce stigla s osobnim rekordom 2:15,64, kojeg je popravila za nepune četiri sekunde.

Na dionici od 400 metara trčale su i ostale članice Maraton kluba Velika Gorica, Ema Vuković bila je sedma (1:01,60), Lucija Sever deveta (1:03,56), dok je Livia Debelić osvojila 11. mjesto (1:04,60).

Viktor Benedetti nije uspio proći kvalifikacije na 100 metara pa je u konačnici zauzeo 18. mjesto s vremenom 11,88 sekundi, ali s osobnim rekordom na toj elitnoj sprinterskoj disciplini.

Tena Petračić bila je deveta na 1500 metara s vremenom 5:01,55.

Štafeta MK Velika Gorica u sastavu Tara Petračić - Livia Debelić - Lucija Sever - Tena Petračić u disciplini 100m-200m-300m-400m osvojila je petu poziciju.

"Za iznenađenje večeri drugog natjecateljskog dana pobrinuo se fenomenalni Martin Marčec koji je konačno eksplodirao na trci od 3000 metara i u ozbiljnoj konkurenciji mlađeg juniorskog uzrasta zauzima visoko peto mjesto istrčavši navedenu stazu za 9:41,20, čime je svoje najbolje vrijeme popravio za nevjerojatnu 41 sekundu. Bravo Martin," javio nam je tajnik MKVG Bruno Škrinjarić.

Na 800 metara trčale su i Ema Vuković, Lucija Sever i Tena Petračić.

Marin Gorenjak iz AK Velika Gorica je osvojio peto mjesto na 1500 metara s vremenom 4:12,08, dok je na 800 metara bio najbrži u svojoj kvalifikacijskoj skupini, ali na kraju je završio osmi (2:07,84).

Predvodnica Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković je nastupila u Italiji na A.S.D. Atletica 2000 mitingu te postigla sjajne rezultate. Na utrci od 400 metara zauzima odlično drugo mjesto s vremenom 55,76, dok na utrci od 800 metara osvaja zlato s vremenom 2:08,57 te joj je jako malo nedostajalo da sruši rekord ovog mitinga!