°C 14

Bošnjaku tri nova naslova prvaka Hrvatske, juniorka Nina Vuković osobnim rekordom osvojila seniorsko srebro!

10.06.2021.

Nezaustavljivi Dino Bošnjak nastavio je nizati sjajne rezultate na pojedinačnom seniorskom prvenstvu Hrvatske održanom na obnovljenoj stazi na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu! Osvojio je nova tri naslova prvaka Hrvatske, na dionicama od 1500, 3000 i 5000 metara.

Član AK Velika Gorica je na 1500 metara slavio s vremenom 3:54,31, ispred Brune Belčića iz AK Karlovac (3:56,47) i Daniela Ivančića iz riječke Liburnije (3:56,69 ). Sjajan je u konkurenciji starijih trkača bio i Noa Tončinić, koji je srušio osobni rekord (4:12,09) i na kraju osvojio deveto mjesto.

Zlato na 3000 metara Bošnjak je osvojio s vremenom 8:35,34 , srebrni je bio Petar Bratulić iz Agrama (8:36,40), a brončani Dorian Miškulin iz AK Svetice Zagreb (8:37,49).

Višestruki najbolji sportaš Velike Gorice dominirao je na dionici od 5000 metara (14:53,54), Zlatko Kožuhar iz zagrebačkog Agrama bio je drugi (14:57,13), dok je njegov klupski kolega Bratulić završio na trećem mjestu (15:00,10).

Odličan je iz AK Velika Gorica bio i Borna Čeran, koji je na 800 metara također istrčao svoje najbolje vrijeme (1:59,57), a u konačnici je u jakoj konkurenciji završio kao sedmi.

Svoj osobni rekord na istoj dionici istrčala je i Nina Vuković iz Maraton kluba Velika Gorica. Još uvijek juniorka Nina je s 2:11,46 zaslužila srebro i titulu seniorske viceprvakinje Hrvatske! Iskusna 28-godišnja Maja Pačarić iz AK Dinamo-Zrinjevac je s 2:08,20 uzela zlatno odličje. Brončana je bila Ivona Zemunik iz splitskog ASK-a (2:12,39).

"Višestruka prvakinja Hrvatske Maja Pačarić je od Nine starija 11 godina. U ovoj utrci su Nini u leđa gledale cure s respektabilnim rezultatima u ovoj disciplini, kao što su Ivona Zemunik, Sara Vidaković, Tatjana Židov, Petra Grčević..."

"Po tko zna koji put je popravila svoj osobni rekord i našem klubu je donijela visokih 959 IAAF bodova," javio je tajnik MKVG Bruno Škrinjarić.