°C 16

Bošnjak zaslužio nova dva naslova prvaka Hrvatske, Nina Vuković propustila osvojiti seniorsku medalju

01.03.2021.

Dino Bošnjak iz Atletskog kluba Velika Gorica nastavio je svoju dominaciju osvojivši još dvije titule dvoranskog prvaka Hrvatske, na 1500 i 3000 metara.

Utrku na 1500 metara završio je s vremenom 4:04,49, što je puno slabije od njegovog najboljeg rezultata, ali je i dalje bilo dovoljno da iza sebe ostavi konkurenciju.

Bruno Belčić (AK Karlovac) je s vremenom 4:05,05 bio srebrni, a Ivan Vuletić (AK Kvarner Rijeka) brončani (4:06,50 ).

Dvostruko dulju dionicu prošao je za 8:22,39, ispred Lovre Nedeljkovića iz AK Slavonija-Žito Osijek (8:24,46) te Tomislava Novosela (8:25,87).

Borna Čeran (2:01,33 ) i Noa Tončinić (2:03,97) sudjelovali su u utrci na 800 metara. Završili su pri samom dnu poretka, ali i sam nastup u elitnoj seniorskoj konkurenciji zapažen je rezultat.

Priliku za natjecanja dobili su oni koji su ispunili normu Hrvatskog atletskog saveza, a među njima je bila i juniorka Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković, koja je u konačnici osvojila peto mjesto na 800 metara.

Trčala je 2:16,33, što nije njen najbolji rezultat, jer je prošli tjedan na istoj stazi srušila i svoj osobni rekord na ovoj dionici (2:12,72). Šteta, jer je Maja Pačarić(AK Dinamo-Zrinjevac Zagreb) za zlato trčala 2:12,82, srebrna je bila Ivona Zemunik (ASK Split) s 2:12,98, dok je broncu osvojila Kristina Dudek (AK Zagreb) s 2:13,43. Sve tri osvajačice medalja su osam, devet godina starije od Nine.

Ovim natjecanjem završila je dvoranska sezona u Hrvatskoj. Odluka Nacionalnog stožera civilne zaštite o relaksiranju epidemioloških mjera od 1. ožujka nije išla u smjeru u kojem su atletičari i atletičarke očekivali, odnosno da bi se mogla organizirati natjecanja u dvorani i za mlađe uzraste.

Hrvatski atletski savez nije tako u mogućnosti organizirati Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe dobne skupine, iako je to bila namjera. U HAS-u se sada okreću sezoni na otvorenom i nadaju se kako će se održati sva pojedinačna i ekipna PH i Kupovi. Već u subotu 6. ožujka u Slavonskom Brodu je na programu pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 100 km, a tjedan dana nakon toga na rasporedu su Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu u Varaždinu te Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske u Splitu.