°C 10

[VIDEO] Goričani protutnjali Pulom, Cherif ponovno zabio dva komada

09.03.2019.

Damir Žbulj

Nogometaši Gorice ponovno su pobjednički promarširali Pulom, baš kao i u prvom međusobnom dvoboju s Istrom na Aldo Drosini.

Ovaj put je slavlje bilo i uvjerljivije, završilo je na kraju 3:0 (1:0), uz nova dva pogotka Cherifa Ndiayea i zgoditak Joeyja Suka, koji je opet zabio Žuto-zelenima.

Senegalac je u prošlom kolu Rudešu također poentirao dvaput i pokazuje se kako je sjajna akvizicija u zimskom prijelaznom roku, nakon unosne prodaje Atiemwena Dinamu.

Jakirović je i ovaj put od prve minute zaigrao s dva napadača, u špici je svoj posao i ovaj dvoboj odlično odradio Zwolinski, i borbenost, hrabrost i odlučnost cijele momčadi još jednom su se Goričanima isplatili na travnjaku.

Čak osmi put ove sezone Gorica je slavila na gostovanju, na strani je osvojeno 26 od ukupno 38 prvenstvenih bodova, što je dovoljno da velikogorički prvoligaš 'prenoći' na četvrtom mjestu ljestvice, s bodom više i utakmicom manje od Lokomotive.

Hajduk je dramatičnim preokretom u završnici i pobjedom u Koprivnici zadržao minimalni zaostatak za Goricom.

Istra je puno bolje otvorila dvoboj i prava je sreća da Kahlina nije morao u ranoj fazi utakmice po loptu u mrežu. Goričani su sredinom prvog dijela uspostavili ravnotežu na terenu i do kraja dvoboja više nisu posustali.

Zwolinskom je u 33. minuti zbog zaleđa poništen pogodak, prilike su imali i Suk i Cherif i Lovrić, prije nego je kapitulirala domaća obrana. Ubacio je Čabraja, a Nizozemac Suk je sjajnom reakcijom glavom, u samom finišu prvog poluvremena, Goricu doveo do ključne prednosti.

U nastavku je odmah bilo lakše igrati, sjajnu prigodu je imao Lovrić u 51. minuti dvoboja, no, vratar Čondrić je majstorski obranio njegov pokušaj iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

Utakmicu je prelomio spretni zgoditak Ndiayea u 66. minuti, kad je iskoristio pogrešku braniča Istre i leđima okrenut suparničkim vratima uspio loptu skrenuti uz samu stativu.

Velikogorički 'Šerif' je posao zaključio dvije minute prije isteka regularnog vremena, poslije sjajne kombinatorne akcije Jakirovićeve momčadi.

U nedjelju će Lokomotiva četvrtu poziciju pokušati vratiti na gostovanju u Osijeku, dok se na Maksimiru igra veliki derbi Dinama i Rijeke.

Zagrebačke Plave u četvrtak očekuje spektakularni uzvrat u Lisabonu s Benficom, a nakon toga, nadamo se kao četvrtfinalist Europske lige, hrvatski prvak dolazi na Gradski stadion, u nedjelju 17. ožujka od 15 sati. Bit će to još jedan sportski praznik za pamćenje u Velikoj Gorici.