°C 18

Velikogoričanke bez izgleda protiv Pule, odbojkaši pokleknuli protiv drugoplasiranog Daruvara

20.02.2024.

Damir Žbulj

Odbojkašice Velike Gorice upisale su protiv Pule svoj 12. ovosezonski poraz u Prvoj ligi, jedinstvenom drugoligaškom natjecanju hrvatskih odbojkaških klubova te su s tri pobjede ostale na desetom mjestu, ispred HAOK Zagreb i OK Zadar.

Protiv Pule nisu imale nikakve šanse, izgubile su uvjerljivo, u tri seta, rezultatom 15:25, 13:25, 15:25. Pod vodstvom Vinka Ivelja i Dražena Uzelca igrale su Ema Đurak, Sara Sruk, Helena Floreani, Antonia Mlinac, Nola Mara Kobaš, Paula Pavlović, Lea Meštrović, Marija Rozić, Anamarija Kralj, Vedrana Burić, Nikol Matić, Mateja Grahovac te Nina Kolobarić i Helena Kovačić, kao dva libera.

Velikogoričanke u idućem kolu gostuju u Sinju.

12. OK ZADAR 15 0 15 1 45 0.0222 748 1149 0.6510 0

Nakon što su u prošlom kolu nanijeli prvi ovosezonski poraz vodećoj Čazmi, odbojkaši Gorice su u 14. kolu 2. HOL Sjever ugostili drugoplasirani Daruvar, ali su ovaj put ostali bez izgleda za pozitivan rezultat. Gosti su i ovdje slavili u tri seta, rezultatom 14:25, 21:25 i 24:26. U trećoj dionici Gorica je imala priliku za povratak u meč, nisu iskoristili nekoliko vezanih set lopti, a Daruvar se 'izvukao' iz teške situacije te je otišao kući pjevajući. Za Goricu su igrali Cindrić, Vidaković, Šakota, Klasnić, Bogić, Katalenić, Kaurić, Mačvanin, Slavica, Glavaš, Pešić, Radman, Sorić, Škorić Budimir.

Gorica je na solidnom petom mjestu ljestvice s osam pobjeda i pet poraza, dok je Kravarsko u ovom natjecanju na dnu poretka, bez osvojenog boda.

U idućem kolu Goričani su slobodni, a u Kravarsko stiže OK Croatia.