°C 14

Prvoligašice iz Varaždina ipak prejake za Udarnice

15.02.2024.

Rukometašice Udarnika odigrale su još jednu veliku utakmicu u svom gradu! Nakon što su lani ugostile Podravku Vegetu, u novoj sezoni Hrvatskog rukometnog kupa u srednjoškolsku dvoranu stigla je varaždinska Koka, također ekipa prvoligaškog kalibra, koju s klupe predvodi legendarni hrvatski rukometni stručnjak Vladimir Canjuga.

Udarnice su u prvom poluvremenu pružile sjajan otpor favoriziranim suparnicama! Dalekometnim pogotkom Mostarlić i golovima Antonić igračice pod vodstvom Martine Vugrinović razveselile su svoje navijače na samom startu dvoboja. Udarnice su još u 12. minuti imale minimalnu prednost, ali tada su gošće ipak preuzele inicijativu. Vodila se u prvom dijelu velika borba i na predah se odlazi s tek 10:11 na semaforu.

Ipak, izgleda kako je Caki na poluvremenu dobro 'prodrmao' svoje igračice, jer je u nastavku Koka dominirala, prvenstveno u obrani, a njene vratarke su u konačnici upisale fantastičnih 20 uspješnih intervencija. Igračice Udarnika ostale su bez pravih rješenja i Koka je s 29:21 potvrdila svoju kvalitetu i zasluženo prošla u četvrtfinale Kupa.

Andrea Antonić je sa šest pogodaka iz devet pokušaja bila prvo ime Udarnika. Diana Vincek i Bernarda Mostarlić dodale su po četiri, ali uz izuzetno slab postotak šuta. Iva Žerdin je promašila svih pet svojih pokušaja, a na 'nuli' je ostala i Nera Butković. Stella Hrnčić je upisala tek pet obrana, a priliku je kratko dobila i Anamaria Kos, koja je zaustavila jednu loptu suparnica.

U redovima Koke po sedam golova postigle su Martina Krajpl i Dora Pajić, koja na crti nije znala za promašaj. Košćak i Ivančić dodale su po pet komada, no, junakinje Koke bile su vratarke, obje su bile gotovo na 50 posto uspješnosti, a Janja Tušek je imala 13 obrana, dok je Sara Šopar dodala njih sedam!

U svakom slučaju, bilo je ovo jedno veliko iskustvo za mladu ekipu Udarnika, za njihovu trenericu Martinu, koje će im dobro doći u ostatku sezone u 2. HRL Zapad.

Bez obzira na odlazak nekolicine važnih igračica, pobjednički su krenule u nastavak prvenstvene sezone, a u subotu, 17. veljače, od 17 sati u Gradskoj sportskoj dvorani, ugostit će Jamnicu iz Pisarovine.