°C 7

Šturlan s dva pogotka odveo Bistru do slavlja nad Dugim Selom, Vinogradar stradao u Krapini

04.11.2019.

Damir Žbulj

Nakon iscrpljujućeg nastupa u osmini finala Kupa i poraza od Lokomotive nogometaši Vinogradara nisu se oporavili do gostovanja u Krapini kod Zagorca te su upisali uvjerljiv poraz.

Matija Smrekar načeo je goste već u devetoj minuti, dok je na isteku prvih pola sata Marko Mlinarić povećao prednost. Smrekar je svojim drugim pogotkom u 64. minuti postavio konačnih 3:0.

Vinogradaru je ovo drugi poraz sezone, a i dalje je na prvom mjestu ljestvice s 25 bodova, samo tri više od zahuktalog Kurilovca, koji je u 11. kolu 3. HNL Središte preokretom slavio kod Jaruna.

-->> Vrbovčani 'zaspali' na otvaranju dvoboja kod Maksimira i na kraju ostali bez bodova

U nedjelju od 13.30 sati Vinogradar na svom travnjaku u derbiju dočekuje trećeplasirani Maksimir, koji je u ovom kolu pred svojim navijačima svladao Vrbovec.

3. HNL Središte, 11. kolo:
NK ZAGOREC - NK VINOGRADAR 3:0 (2:0)
Strijelci: Smrekar 9' 28', Mlinarić 64'

NK VINOGRADAR: Goran Bašić, Igor Prijić, Robert Pecolaj (Igor Mačešić 73'), Mihovil Rašić, Moreno Koletić (Željko Štulec 46'), Stjepan Prežgaj (Marko Povrženić 46'), Admir Mislimi, Luka Čakarić, Igor Čagalj, Marko Filipović, Mario meter. Klupa: Josip Braje, Josip Španić, Leo Rajnović, Martin Bašić. Trener Dražen Biškup.

ŠTURLAN JUNAK BISTRE

Bistra je na svom travnjaku s 2:0 (0:0) nadigrala Dugo Selo, koje je novim porazom sve bliže dnu trećeligaškog poretka.

Odluka je pala u nastavku utakmice kad je Filip Šturlan u samo desetak minuta postigao oba pogotka za domaće.

Trenutno su Bistrani na osmom mjestu s 14 bodova, a u idućem kolu očekuje ih gostovanje kod Lučkog, u subotu od 13.30 sati. U istom terminu Dugo Selo dočekuje Špansko, drugoplasirani Kurilovec na svom Udarniku igra protiv Trnja, a Vrbovec je domaćin Jarunu.

NK BISTRA - NK DUGO SELO 2:0 (0:0)
Strijelci: Šturlan 53', 64'

NK BISTRA: Nikola Đurđek, Filip Šturlan (Martin Vidak 72'), Ilija Ištuk, Josip Matošević (Matej Grabušić 86'), Niko Marić, Antun Grozdek (Luka Batina 66'), Andrija Jakopić, Matej Bagarić, Mihael Šinko, Tomislav Hanžek, Emanuel Nikpalj. Klupa: Nikola Rihtar, Karlo Lukanić, Ivan Dežić. Trener: Bernard Gulić

NK DUGO SELO: Karlo Dražen Bilić, Ivan Filipović, Ivan Stjepanović (Zvonimir Škegro 69'), Mario Pekčec, Mislav Mikulić, Krešimir Frigan, Karlo Rebernjak, Dominik Drmić, Filip Mamić, Patrik Cetina (Mihael Pavlić 46'), Ivan Čečura (Ivan Naglić 74'). Klupa: Tomo Bagarić, Josip Zelić, Mario Martić. Trener: Miroslav Škrlec.