°C 7

Prijić ponovno spasio Vinogradar, Vrbovec slavio u derbiju začelja, Bistra uzela vrijedan bod

02.03.2020.

Nakon duge 'zimske' pauze krenuo je nastavak natjecanja u 3. HNL Središte. Kako i priliči vodećoj ekipi, Vinogradar je pobjednički krenuo u drugi dio sezone...

Iako, na gostovanju kod Španskog trebalo se čekati da se ukaže Igor Prijić i to u trećoj minuti sudačke nadoknade dvoboja.

Tianyang Liu je domaćina doveo u vodstvo u finišu prvog dijela, a Matej Ivkovčić je izjednačio nakon desetak minuta igre u nastavku.

Rezultat je bio poravnat sve do same završnice dvoboja, kad je Prijić zabio svoj 21 gol sezone, za slavlje Vinogradara i očuvanje sedam bodova viška na vrhu ljestvice ispred Kurilovca.

NK VINOGRADAR: Goran Bašić, Robert Pecolaj, Darko Torbica (Marko Filipović 25'), Matej Ivkovčić, Marko Kelava (Marko Povrženić 81'), Igor Prijić, Jurica Kovačić, Luka Povoljnjak (Mihovil Rašić 75'), Luka Čakarić, Perica Ivetić, Admir Mislimi.

-->> Kurilovec vrhunski otvorio nastavak trećeligaške sezone!

Vrbovec je u derbiju začelja kod posljednjeg HAŠK-a prema pobjedi je krenuo već u četvrtoj minuti utakmice, kad je Domagoj Colarić realizirao kazneni udarac.

Nije se domaćin predao, na poluvremenu se presložio i Andrej Šaronja je nakon tri minute igre u nastavku zabio za izjednačenje. Ipak, nakon što je Ivan Križanović u 58. minuti zaradio crveni karton HAŠK je ostao bez izgleda za pozitivan rezultat. Novopridošli Antonio Režabek je nekoliko minuta kasnije vratio prednost gostima, a još jedno pojačanje, Filip Merlin, je desetak minuta prije kraja postavio konačnih 1:3.

Pravo stanje ekipe vidjet će se u idućem kolu kad u Vrbovec stižu Ponikve.

NK VRBOVEC: Petar Jelavić, Filip Pluščec, Mario Ćosić (Mijo Batarilo-Čerdić '78), Josip Colarić, Domagoj Colarić, Josip Slišković (Antonio Šiprak 87'), Anel Mašić, Martin Tolić, Tin Salatović, Antonio Režabek, Filip Merlin (Alen Babić '83)

Bistra je na domaćem terenu ugostila Vrapče i nakon 1:1 remija zadržala jedan bod prednosti ispred suparnika.

Gosti su poveli pet minuta prije poluvremena, poentirao je Dario Salopek, a konačni rezultat je postavio Roberto Aničić Bosnić desetak minuta prije kraja dvoboja, desetak minuta nakon što je ušao u igru umjesto Jakopića.

NK BISTRA: Nikola Rihtar, Niko Marić (Filip Šturlan '46), Antun Grozdek (Ivan Al Tharwan '46), Andrija Jakopić (Roberto Aničić Bosnić '68), Mihael Šinko, Tomislav Hanžek, Emanuel Nikpalj, Luka Kunštić, Marko Vodopijak, Mario Rašić, Matija Tušek.

Dugo Selo nije uspjelo iznenaditi Mladost u Petrinji, koja je s 3:1 zadržala bodovni priključak s Kurilovčanima.

Ivan Lovrić usmjerio je utakmicu na stranu domaćih, pogotkom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i u 69. minuti, kojim je postavio konačni rezultat.

Ivan Stjepanović je nekoliko minuta ranije smanjio zaostatak Dugoselaca, ali nada u povratak u dvoboj nije dugo trajala...

NK DUGO SELO: Dominik Lončarić, Ivan Filipović, Ivan Stjepanović (Martin Krešić '84), Mario Pekčec, Dominik Drmić, Patrick Cetina, Dario Josipović, Ivan Čečura (Bruno Perišić '62), Filip Hranjec, Vladimir Burić, Maks Slunjski (Mihael Pavlić '58)

Dugo Selo i u idućem kolu mora na gostovanje, u subotu kod Vrapča. Vrbovec na svom travnjaku čeka Ponikve, Kurilovec je domaćin Gaju iz Mača, dok Bistra gostuje kod Zagorca. Vinogradar bi u nedjelju trebao imati najlakši posao, kod kuće protiv fenjeraša HAŠK-a.