Prijić ponovno junak, Vinogradar osigurao jesensku titulu, Bistra uzela bodove u Vrbovcu

25.11.2019.

Damir Žbulj

Nogometaši Vinogradara povećali su prednost na vrhu ljestvice prije posljednjeg ovogodišnjeg kola 3. HNL Središte.

Velikogorički Kurilovec i petrinjska Mladost remizirali su na svom travnjaku pa je Vinogradar, uz da nova pogotka Igora Prijića, pobjedom 2:1 nad ekipom Trnja osigurao jesensku titulu.

Dramatično je bilo na Mladini i domaći su do slavlja stigli tek u samom finišu dvoboja, na isteku regularnog vremena, kad je Prijić iz penala zabio za vrijedna tri boda protiv jedne od slabijih momčadi prvog dijela sezone.

Vinogradar je poveo preko Prijića u završnici prvog poluvremena, ali je autogol Mateja Ivkovčića u 67. minuti donio neizvjesnost i nervozu na travnjak.

U sudačkoj nadoknadi je i zaiskrilo među igračima, Martin Bašić je zaradio drugi žuti karton, ali nije ostalo dovoljno vremena za novi povratak gostiju.

Nezaustavljivi Igor Prijić je i dalje daleko najbolji topnik 3. HNL - Središte s 19 postignutih golova.

Vinogradar na vrhu sad ima četiri boda više ispred prvog pratitelja, a prije odlaska na zimsku pauzu gostuje kod Bistre, koja je u ovom kolu uzela bodove u Vrbovcu.

Mrežu domaćih načeo je početkom drugog poluvremena Tomislav Hanžek, dok je konačnih 0:2 postavio Emanuel Nikpalj, iako su gosti posljednjih pola sata igrali bez isključenog Antuna Grozdeka.

U sudačkoj nadoknadi 'živce je izgubio' Vrbovčanin Josip Colarić, koji je brzinski dobio dvije javne opomene.

Bistri je to četvrta ovosezonska pobjeda i sa 17 bodova smjestila se na desetom mjestu ljestvice, s bodom više od Dugog Sela i dva od Vrbovčana, koji u idućem kolu gostuju kod Španskog.

-->> Kurilovčani doma prosuli bodove protiv pretposljednjeg Španskog

Dugo Selo je na svom travnjaku poraženo od Ponikva s 1:2, iako je nakon deset minuta igre u nastavku imalo prednost zgoditkom Darija Josipovića.

Potpuni preokret gosti su kreirali u finišu dvoboj, od 83. do 85. minute, kad je Lovro Banovec s dva pogotka šokirao domaćina.

Niti ovaj dvoboj nije prošao bez crvenog kartona, Ivan Stjepanović u sudačkoj nadoknadi dobiva dva žuta kartona i ranije mora u domaću svlačionicu.

U posljednjem kolu dugoselski nogometaši gostuju kod Gaja u Maču.