26.10.2022.

Rukometaše Gorice u subotu kreću sa svojim ovosezonskim europskim izazovima pa su dvoboj sedmog kola Paket24 Premijer lige kod Rudara u Rudama kod Samobora odigrali unaprijed.

I nisu se proslavili.

U najavi je trener Nikolić upozoravao kako su "Rude jedna odlična momčad kombinirana sa starim iskusnim i mladim potentnim igračima predvođena s odličnim trenerom Brnasom" te kako "jako rijetko gube kod kuće" i sve to se pokazalo u potpunosti točno.

Gorica po prvi puta ove sezone nije bila na zadovoljavajućoj razini i poraz je bio neminovan.

Nikolićeva momčad je postigla samo 20 pogodaka i tako se jednostavno nije moglo do bodova.

Rudar je  prošle sezone izborio opstanak u najvišem rangu hrvatskog rukometa, ali ove sezone su rukometaši iz Ruda odigrali nekoliko sjajnih utakmica pa im je ovo bila i četvrta pobjeda!

Domaćin je od prve minute kontrolirao utakmicu, imao u prvom poluvremenu i pet golova viška, a na predah odlazi s 'plus tri'. Početkom nastavka su Goričani uhvatili priključak, golovima Čakarića dolaze na samo jedan gol zaostatka, ali Rudari sredinom drugog dijela rade seriju od tri uzastopna pogotka i Gorica jednostavno nije imala snage da se ponovno vrati u ovaj dvoboj. U posljednjim sekundama Dujić je zabio za konačnih 23:20, što nije nimalo pokvarilo veliko domaće slavlje.

Juro Čakarić se u ovom porazu istaknuo sa šest golova, dok je Svržnjak precizan bio četiri puta. Sladoljev je imao šest obrana, dok je Turčić zaustavio jednu loptu.

Rudar je u sjajnoj atmosferi predvodio spektakularni Vladimir Gošić sa 14 uspješnih vratarskih intervencija, Valentino Runtas zabio je šest pogodaka, Fran Kasap dodao je pet komada.