°C 10

Nina Vuković osobnim rekordom i četvrtim mjestom na PH sjajno otvorila dvoransku sezonu

20.01.2020.

Damir Žbulj

Zagrebački velesajam bio je domaćin dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke i seniore, čime je i otvorena dvoranska atletska sezona.

Svoj doprinos dao je i Maraton klub Velika Gorica, koji je nastupio s dvije atletičarke.

Iako po godinama još uvijek mlađa juniorka, kapetanica MK VG Nina Vuković je u konkurenciji mlađih seniorki postavila svoj osobni rekord (2:16,46) te je na kraju završila na sjajnom četvrtom mjestu.

Bronca joj je izmakla za manje od sekunde, treća je bila Marta Novak iz AK Mursko Središće s vremenom 2:15,82. Lucija Višković (AK Istra Pula) osvojila je srebro (2:15,55), dok je mlađa seniorska prvakinja Hrvatske na 800 m Petra Cokarić (ASK Split) s vremenom 2:13,97.

Anja Petračić je nastupila u utrci na 3000 metara te je s vremenom od 12:57,32 zauzela osmo mjesto.