°C 12

Marko Andabaka brončani na prvenstvu Hrvatske

24.10.2023.

Damir Žbulj

Još jednu državnu medalju osvojio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, u Vrbovcu na seniorskom prvenstvu Hrvatske u hrvanju slobodnim načinom.

Natjecanje je organizirao HK PIK Vrbovec u sportskoj dvorani Osnovne škole Marije Jurić Zagorke, a nastupilo je 69 seniora iz 15 hrvatskih klubova, u deset težinskih kategorija.

Marko Andabaka iz HK Velika Gorica 1991 je bio najuspješniji te je u kategoriji do 65 kilograma osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Naslov prvaka Hrvatske osvojio je Josip Blašković iz HK Sesvetski Kraljevec.

Boje Velike Gorice je u ovoj kategoriji branio i Emanuel Odak, a završio je svoj nastup na petom mjestu, dok se Mislav Krog natjecao u seniorskoj kategoriji do 74 kilograma.

Najuspješniji klub bio je HK Petrinja.

Održano je u Vrbovcu i U-17 prvenstvo, nastupio je Blago Šimić, aktualni U-15 prvak Hrvatske, ali među starijim dečkima nije ušao u borbu za medalje. U kadetskoj konkurenciji nastupilo je 67 hrvača iz 18 klubova, u devet težinskih kategorija. Najuspješniji klub bio je HK Sesvete.