°C 7

Fenomenalno izdanje Kurilovčana kao sjajna uvertira za okršaj s Prelecovom Istrom

22.09.2019.

Nogometaši Kurilovca potvrdili su na svom travnjaku protiv Mladosti iz Petrinje kako slavlje u prošlom kolu kod Lučkog nije bilo slučajno.

Ekipa Perice Vidaka je odigrala sjajnu utakmicu te su goste iz Petrinje, kojima je ovaj poraz u petom kolu 3. HNL Središte prvi ove sezone, kući ispratili s četiri pogotka u mreži. Završilo je 4:1 (2:1), uz četiri različita strijelca za pobjedničku momčad!

Moglo je slavlje biti i uvjerljivije da vratar Mladosti Vedran Kovačević u nekoliko navrata nije zaustavio izgledne prilike domaćiih...

Nije moglo bolje početi, jer već u osmoj minuti Kurilovčani su iz kaznenog udarca stigli do početnog vodstva. Siguran realizator bio je Matej Kelava.

Iako je Zvonimir Filipović nakon pola sata igre uspio svladati Luku Bogovića i izjednačiti rezultat, nije to previše omelo domaće, jer su samo četiri minute kasnije ponovno stigli do prednosti, koju nisu ispuštali do kraja dvoboja. Pogodio je Luka Sedlaček, nakon ubačaja Povoljnaka.

Utakmicu je u potpunosti prelomio Petar Lucijan Čurek, zgoditkom poslije sjajne akcije nešto malo više pola sata prije kraja susreta, dok je u 87. minuti 'točku na i' sjajne partije Kurilovčana stavio Marin Sudar, koji je neposredno prije toga tek ušao u igru.

Fenomenalno izdanje i uvjerljiva pobjeda bili su uvertira za nedjelju i obilježavanje Dana gradske četvrti Kurilovec, kad se prisjećamo i pogibije prvih žrtava rata na velikogoričkom području.

Na Udarniku se velika fešta priprema i u srijedu, kad u goste, u dvoboju šesnaestine finala Kupa, stiže Ivan Prelec i njegova Istra 1961. Utakmica se igra od 15.30 sati, a ulaznica je 30 kuna.

Pogled na trećeligašku ljestvicu je sada nakon pet odigranih kola puno ljepši, Vidakova momčad je trenutno na petom mjestu s osam osvojenih bodova, a u idućem susretu ponovno igra na svom travnjaku, u subotu 28. rujna od 16 sati u goste stiže Vrbovec.