°C 14

Žuti su bili prejaki

26.02.2021.

Košarkaši Gorice upisali su na gostovanju u Splitu svoj peti ovosezonski poraz, čime su ih Žuti sustigli na prvenstvenoj ljestvici.

Prva dionica nije dala naslutiti ovakav rasplet, Bikovi su imali prednost 19:22, ali se zato druga četvrtina pokazala ključnom. Domaći su pronašli nova rješenja u napadu te su okrenuli rezultat u svoju koristi i do poluvremena napravili ugodnu razliku (50:41).

Puno sigurniji su Splićani bili u nastavku i kvalitetnom obranom nisu dozvolili da Goričani uhvate priključak ili na bilo koji način zakompliciraju ovaj dvoboj. Završilo je na kraju sa sigurnih i uvjerljivih 87:72.

Krešo Ljubičić bio je prvo ime Gorice sa 17 poena i sedam skokova, a dvoznamenkasti učinak imao je tek još Karlo Uljarević, koji je ubacio deset koševa. Debitirao je s devet poena i novopridošli Ozren Pavlović, ali uz slab šut iz igre (3/10). Ivan Batur i Borna Kapusta dodali su po osam, a Emil Savić je dodao sedam koševa.

Bez Lovre Mazalina i s nedovoljno oporavljenim Markom Bakovićem nije se moglo protiv jakog suparnika.

Ivan Perasović je za Split postigao 15 poena, po 14 su dodali Antonio Vranković i Marko Luković, a 12 je zabio Marin Marić. Roko Leni Ukić je upisao devet poena i četiri asistencije.

Sesarovu momčad u subotu očekuje domaći dvoboj s Furnirom, prije nego se zaputi prema Sarajevu na novi turnir regionalne ABA 2 lige. Idući tjedan očekuje ih još tri utakmice u samo pet dana.