°C 10

[VIDEO] Rukometaši Gorice vratili se Ligi za ostanak porazom kod Zameta

17.05.2021.

Nakon više od mjesec dana pauze rukometaši Gorice vratili su se svojim obvezama u Ligi za ostanak u Paket24 Premijer ligi.

Odluka HRS-a donesena u travnju opravdana je pandemijom koronavirusa, no, dok su svi kolektivni sportovi u Hrvatskoj na najvišoj razini nastavili sa svojim natjecanjem, rukometaši su morali na prisilni godišnji odmor, što se i odrazilo na formu pojedinih momčadi. Među njima su i Goričani, koji su upisali 32:30 poraz na gostovanju kod riječkog Zameta.

Domaćin je utakmicu otvorio s tri uzastopna pogotka i prednost je čuvao praktički cijelu utakmicu. Ekipa Andrije Nikolića je u nekoliko navrata uspjela doći do izjednačenja, posljednji put nakon desetak minuta igre u nastavku, no, Zamet je tada s pet golova u nizu prelomio ovaj dvoboj.

U finišu Ceković, Bura i Goričanec pogađaju važne šuteve, smanjuju na samo dva razlike, ali Matija Car u posljednjoj minuti potvrđuje domaće slavlje.

Lucian Bura na kraju je precizan bio deset puta, Hrvoje Ceković dodao je šest komada, a Filip Goričanec jedan manje. Stipe Purić branio je vrhunski, zaustavio je čak 15 lopti domaćina, ali nije bilo dovoljno...

Leon Ljevar je u pobjedničkim redovima također brojao do deset, a Car je pogodio mrežu gostiju osam puta.

Gorica je i dalje vodeća i za opstanak ne bi trebala brinuti. U idućem kolu u Gradsku sportsku dvoranu stiže vinkovačka Spačva.