°C 8

[VIDEO] Rudar srušio Dubravu za prve bodove sezone

17.09.2022.

U prvom susretu 2. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, rukometaši Rudara pobijedili su Dubravu 25:23 i tako osvojili prve bodove ove sezone. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, drugo gostu. Ali, bodovi ipak ostaju u Rudama.

Nakon izjednačenog početka, Rudar prvi stvara malo osjetniju prednost kad u 9. minuti odlazi na 5:2. Ali, Dubrava je brzo odgovorila i uhvatila priključak. Onda stiže nova velika serija domaćina od 6:1 pa je deset minuta prije kraja prvoga dijela, Rudar na velikih plus pet (10:5). Do predaha je ta prednost porasla za još jedan pogodak i „Rudari“ su sretni otišli na predah.

Rukometaši Dubrave pak, vrlo kvalitetno ulaze u nastavak susreta. S dva pogotka u nizu uspjeli su gotovo prepoloviti prednost domaćina. Ali, do pravog približavanja Rudaru trebali su čekati do isteka treće četvrtine, kad je rezultat bio 20:18.

Rudar se nije uplašio. Dapače, na ulasku u posljednjih deset minuta imao je četiri pogotka viška. Posljednja prijetnja gostiju stigla je nakon mini serije od 0:3 pa smo pet minuta prije isteka vremena imali 23:22. Međutim, domaća obrana, uz pomoć sjajnih navijača, uspjela je izdržati sve nalete gostiju. Rudar je zabio dva, a primio jedan pogodak i tako s 25:23 stigao do prvih bodova ove sezone.

Sa sedam pogodaka Valentino Runtas bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Dubrave po pet pogodaka Ivan Barbić i Marin Lisac.