°C 15

[VIDEO] Fešta u Rugvici: Mlade rukometašice viceprvakinje Hrvatske!

17.05.2019.

Sjajne mlade rukometašice Rugvice ostvarile su spektakularna uspjeh na državnoj završnici mlađih kadetkinja (2004./2005.) odigranoj u Poreču u sklopu Festivala rukometa.

Rugvičanke su pod vodstvom trenerice Andree Mikulić zaustavljene tek u finalu od Podravke Vegete te su na kraju zasluženo  osvojile titulu viceprvakinja Hrvatske!

Nakon uvodnih slavlja nad ekipama iz Sinja, Makarske i Siska te remija sa zagrebačkom Lokomotivom, osvajanja prvog mjesta u skupini i izravnog plasmana u četvrtfinale, za ulazak u polufinale bila je potrebna dramatična pobjeda nad Sesvetama, poslije velike borbe i raspucavanja  s linije sedam metara (22:21)!

U poluzavršnici je Rugvica slavila pobjedu nad ŽARK Split s 18:16.

U finalu su mlade Koprivničanke bile bolje te su s 26:19 (13:9) stigle do trofeja, no Rugvica je pokazala kako se nalazi u samom vrhu hrvatskog ženskog rukometa, kad je u pitanju rad s mladim djevojkama.

Tara Kuzmec istaknula se u završnoj utakmici turnira s devet postignutih golova.

Rukometašice Dugog Sela 55 na kraju su osvojile 12. poziciju, dok su mlade kadetkinje Zeline završile na posljednjem 20. mjestu državne završnice.

Rugvica je zas svoje sportske junakinje priredila i spektakularan svečani doček...

Seniorke ŽRK Rugvica iduće će sezone igrati u 2. HRL, što je nova potvrda odličnog rada.

(Foto: ŽRK Rugvica)