°C 9

'Slobodan pad' Intera: Osam utakmica bez pobjede i dva boda od zone ispadanja

27.10.2020.

Nogometaši Intera potonuli su prema dnu drugoligaške ljestvice.

Nakon solidnog otvaranja sezone i nekoliko dobrih rezultata stigao je domaći poraz od Orijenta 1919 pa gubitak bodova kod lidera Hrvatskog dragovoljca i kod kuće od druge ekipe Osijeka.

Uslijedila su dva remija, kod Junaka u Sinju i u Zaprešiću protiv Dugopolja, no, u posljednja tri susreta ponovno porazi, kod Međimurja pa ispadanje u Kupu kod trećeligaša Rudara u Labinu i doma od Croatije iz Zmijavaca.

Osam uzastopnih utakmica je ekipa Tomislava Ivkovića bez pobjede.

Odlaskom Ivana Mamuta u Rumunjsku i Igora Postonjskog u Zagorec, ambicioznog trećeligaša iz Krapine, stvari su polako počele izmicati izvan kontrole i klub pod direktorskom palicom Branka Laljka, koji je lani proslavio 90. rođendan, trenutno je bliže ispadanju u 3. HNL, nego povratku u prvoligaško društvo.

U početnoj postavi protiv Croatije bili su Ivan Križanović, Gordan Barić, Nikola Soldo, Damir Grgić, Mateo Dunić, Martin Šroler, Pape Assane Mbodji, Tom Pieter Plezier, Ivan Abramović, Silvio Goričan i Marko Vranjković, u nastavku su priliku dobili Ivan Nekić, Bruno Zdunić, Antonio Bosec, Rene Ljuboja i Lovro Dobrić, dok su na klupi ostali Ivan Mokrović Dajić, Tomislav Mazalović, Damir Magdić i Marko Uzelac.

Gosti su poveli nakon sjajne akcije i realizacije Gudelja, desetak minuta prije poluvremena. U nastavku je prednost povećao Todorić, a u finišu dvoboja je Nikola Soldo autogolom postavio konačnih 0:3.

U idućem kolu, koja je na rasporedu 30. listopada od 17 sati, na stadion Ivan Laljak-Ivić stiže Kustošija i pobjeda je apsolutni imperativ.