°C 33

Slavljenički povratak Tome Mesarova na klupu Gorice: Dečki su odradili vrhunski posao

12.11.2023.

Povratak igračke i trenerske legende HRK Gorica Tomislava Mesarova na klupu rezultirao je drugom ovosezonskom pobjedom goričkih rukometaša u Paket24 Premijer ligi! Goričani su na kraju deklasirala Karlovac s 36:25, ali bila je to puno izjednačenija utakmica nego što to finalni rezultat pokazuje...

Mesarov je imao dovoljno vremena za pripremu ekipe, dobro je iskoristio ovu reprezentativnu pauzu i igrači su mu vratili na najbolji mogući način. Bili su izuzetno motivirani te su pokazali kako nisu zaboravili igrati, nego im je bilo potrebno samo vratiti izgubljeno samopouzdanje.

Goričani su 'lomili' otpor gostiju u nekoliko navrata, ali su ih uspjeli 'slomiti' tek u završnih osam minuta. Karlovac je tada bio na 'minus četiri', još uvijek u utakmici, ali domaći rukometaši zatvorili su tada sve prilaze svojim vratima te su iz brzih protunapada odjurili do velikog slavlja!

Ivan Laljek je fantastično otvorio utakmicu, zabio šest komada, a do kraja podijelio i osam asistencija. U nastavku je odgovornost preuzeo kapetan Hrvoje Ceković, koji je utakmicu završio s osam golova, bez promašaja. Sjajan je bio i Jakov Dujić, koji je sedam puta zatresao suparničku mrežu, a svoj napadački doprinos dali su i Svržnjak i Rok Malin, s po četiri pogotka te Juro Čakarić s tri gola. Vid Starčević je dodao dva, a jednom su precizni bili i Cikatić i Zvonimir Turkalj.

Vrhunsku partiju odradio je i vratar Marin Sorić, koji je upisao 12 obrana, a u samoj završnici je domaće navijače razveselila i jedna obrana Ivana Jozepovića!

Laljek je nakon devet odigranih kola i prvi strijelac lige sa 62 pogotka, ali i 'debelo' i uvjerljivo prvi dodavač s 51 asistencijom!

U redovima poraženih bolji od ostalih Dominik Smojver sa šest postignutih golova.

"Bila je ovo puno teža utakmica nego što rezultat pokazuje. Cijelo prvo poluvrijeme nas je Karlovac držao skoro u egalu, ali smo ih uspjeli slomiti u drugom dijelu. Ponavljam, bila je puno teža utakmica nego što to rezultat govori," pričao je trener Mesarov nakon slavlja i posebno istaknuo:

"Ovo je moja prva utakmica, ali mislim da su dečki odradili vrhunski posao! Odradili smo odlične treninge, pokazali su mi na treninzima da su stvarno odlični igrači. Zahvaljujem im na tome i mislim da su prvenstveno oni zaslužni za ovu pobjedu..."

Gorica je stigla do sedmog ovosezonskog boda, Osijek ima tek jedan više, dok su na devet Varaždin 1930 i Trogir i među tim klubovima tražit će se još jedan putnik u Ligu za prvaka, među šest najboljih.

"Dok postoji teoretska šansa mi napadamo Ligu za prvaka," odlučno je goričkim ljubiteljima rukometa poručio Mesarov.

U idućem kolu na rasporedu je gostovanje kod hrvatskog prvaka Zagreba, ali nakon toga pred domaćim navijačima slijedi veliki derbi sa Sesvetama!