°C 11

'Savršeni' Ceković i Čakarić predvodili Goričane, Bjelovar u finišu ipak spasio bod

06.06.2021.

Nakon što su u petak uvjerljivo slavili protiv Dubrovnika rukometaši Gorice su dan kasnije u bjelovarskoj Dvorani europskih prvaka odigrali bez pobjednika, u dvoboju bez puno rezultatske važnosti...

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je i pet golova prednosti (15:10) pet minuta prije odlaska na predah, ali se zahvaljujući Tomašiću i Cekoviću u nastavak ulazi s minimalnim zaostatkom (15:14).

Pogotkom iskusnog Špilera Bjelovarčani se početkom nastavka ponovno odvajaju na 'plus tri', ali ekipa Andrije Nikolića tada ponovo hvata priključak, dok je u završnici preko Cekovića i Čakarića u potpunosti okrenula dvoboj i stvorila tri pogotka razlike. Tomislav Barišić dvije i pol minute prije kraja pogađa za 26:29 i činilo se kako će bodovi put Velike Gorice, međutim, u samom finišu Bjelovar je uspio izvući remi. Imali su Goričani zadnjih desetak sekundi napad za pobjedu, ali Tomašić iz daljine nije uspio zabitii ostalo je konačnih 29:29

Kapetan Ceković je briljirao s deset golova, bez promašaja, dok je savršeni učinak imao i Juro Čakarić, koji je precizan bio šest puta. Grizelj je dodao pet pogodaka, a Tomašić četiri. Mislav Turčić imao je deset obrana.

Tibor Jurjević predvodio je domaće s osam golova.

Na vrhu ljestvice i dalje je vodeća Gorica, koja nakon sedam odigranih utakmica ima 16 bodova, jedan više od idućeg suparnika Zameta.

Riječani su odigrali devet kola, jedini su u Ligi za ostanak uspjeli dobiti Goricu, a dvoboj je na rasporedu u srijedu od 17 sati.

Gorica u srijedu igra doma protiv Zameta, jedine ekipe od koje je upisala poraz u Ligi za ostanak, a do kraja sezone još će gostovati u Vinkovcima kod Spačve i odigrati domaći susret s Umagom.