°C 9

Prvi bod velikogoričkih odbojkaša u Superligi!

06.02.2022.

Odbojkaši Gorice odigrali su u 14. kolu Superlige možda i najbolju ovosezonsku utakmicu, ali nažalost nisu uspjeli doći do prvog slavlja.

Veliku borbu vodili su s odbojkašima Siska, međutim, dramatični peti set ipak je otišao na stranu gostiju.

Fenomenalno su Goričani otvorili meč i u prvoj dionici u potpunosti su deklasirali svoje protivnike (25:13). No, gotovo na identičan način Siščani su uzvratili i izjednačili rezultat (14:25), a onda u trećem setu došli i do preokreta i prednosti (19:25).

Još jednom je ekipa pod vodstvom Marka Barunovića pokazala svoj karakter i borbenost u četvrtom setu, kojeg je Gorica u neizvjesnoj završnici uspjela riješiti u svoju korist (28:26).

Ipak, u odlučujućoj dionici kvaliteta i koncentracija su na gostujućoj strani, a Sisak do slavlja dolazi s 15:13 u petom setu.

Napokon se Gorica maknula s nule i bit će ovaj osvojeni bod sjajan poticaj za nastavak sezone. U idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Rijeci i još jedna prilika za dobru partiju i stjecanje dragocjenog iskustva ove mlade ekipe, koja igra u najvišem razredu hrvatske klupske muške odbojke.