°C 8

Odbojkaši Gorice nakon velike borbe i šokantne završnice slavili u Međimurju

18.01.2021.

Odbojkaši Gorice vratili su se svojim prvenstvenim obvezama na gostovanju u Murskom Središću, u ranije odgođenom šestom kolu 2. Hrvatske odbojkaške lige Sjever.

Uzbudljiv okršaj u pet setova s OK Plavi iz Peklenice na kraju je ipak pripao borbenim Goričanima...

Domaći su sigurnom igrom dobili prvu dionicu, ali je drugi set nakon dramatične završnice s 27:25 ipak pripao Gorici. U nastavku meča ponavlja se ista priča, Plavi uvjerljivo dolaze do nove prednosti, ali gosti iz Velike Gorice ne potpisuju kapitulaciju nego u šokantnom četvrtom setu s novih 27:25 odvode ovaj dvoboj u odlučujući set...

Prava odbojkaška bitka vodila se sve do kraja, ali je s 15:12 Gorica do velikog slavlja i treće ovosezonske pobjede u sedmom nastupu, nakon uvjerljivih domaćih partija protiv Daruvara i druge ekipe varaždinskog Kitra.

Posebno su se istaknuli legendarni Saša Somek te Dario Rukavina i mladi hrvatski reprezentativac Matija Klasnić.

Goričani iz prvog dijela sezone imaju još dva odgođena dvoboja, a službeni nastavak natjecanja u 2. HOL Sjever zakazan je za kraj siječnja.

U desetom kolu u goste Gorici stiže MOK Čazma.