°C 7

Nina Vuković dvostruka juniorska prvakinja Hrvatske, Noa Tončinić osvojio zlato i srebro!

05.07.2021.

Damir Žbulj

Fantastične rezultate ostvarili su mladi velikogorički atletičari na juniorskom prvenstvu Hrvatske održanom u Čakovcu u organizaciji AK Međimurje.

Na stadionu Mladosti briljirala je Nina Vuković s dva osvojena zlata. Prvo je osvojila na 400 metara (56,01), u konkurenciji 20 atletičarki, a ispred Petre Cokarić (56,83) iz ASK Split i Natalie Pinzan (57,45) iz AK Istra.

Predvodnica Maraton kluba Velika Gorica je fantastična bila i u 'svojoj' disciplini na 800 metara. Sigurno je slavila (2:11,84) ispred Lucije Višković (AK Istra) i Marcele Gudić (AK Križevci).

Lucija Sever (MKVG) je ovu dionicu prošla u vremenu 2:37,52.

Anja Petračić trčala je 3000 metara sa zaprekama i ciljnu crtu prelazi kao sedma natjecateljica ove zahtjevne discipline s vremenom 14:25,88 minute.

Nakon cura u trci na 5000 metara nastupio je Martin Marčec (MKVG), koji osvaja šesto mjesto (17:56.18).

Noa Tončinić iz AK Velika Gorica potvrdio je sjajnu formu i s vremenom 4:04,22 osvojio je naslov juniorskog prvaka Hrvatske na 1500 metara! Ispred Ivana Vojnovića iz AK Zagreb i Tina Tumpića iz Agrama. Borna Čeran (AKVG) je u istoj utrci bio sedmi (4:16,86).

Noa je dionicu od 800 metara prošao u vremenu 1:55,66, što mu je bilo dovoljno za srebro i titulu viceprvaka. Vojnović je ovdje bio brži (1:54,77) te je zaslužio zlato, dok je brončani bio Niko Kožul iz Agrama. Borna je osvojio još jedno sedmo mjesto (2:00,79).