°C 17

Nezaustavljivi Dino Bošnjak prvak Balkana!

04.09.2019.

Član AK Velika Gorica Dino Bošnjak nije ove godine nastupio na 69. izdanju Hanžekovićevog memorijala nego je u isto vrijeme u dresu hrvatske reprezentacije osvojio naslov prvaka Balkana na 3000 metara.

Najbolji velikogorički sportaš i višestruki hrvatski prvak je nakon slavlja u Varaždinu na ekipnom Europskom prvenstvu sjajno odradio utrku i u bugarskom Pravetsu.

-->> Fenomenalni Bošnjak slavio u spektakularnoj utrci na ekipnom EP-u u Varaždinu: Nadam se da je tata ponosan...

U izuzetno teškim vremenskim uvjetima, po velikoj vrućini i sparini, Dino je do zlata stigao uvjerljivo, s vremenom 8:13,19, gotovo pet sekundi ispred drugoplasiranog.

Hrvatska je na Prvenstvu balkana osvojila još dvije brončane medalje. Dario Prekl u skoku s motkom s preskočenih 5,31 m i muška štafeta 4x400 m u sastavu Mateo Parlo, Ivan Katić, Jakov Vuković i Mateo Ružić (3:14,62).