°C 7

Juro Čakarić briljirao protiv Umaga, Goričani 'osvojili' Ligu za ostanak

12.06.2021.

Rukometaši Gorice uspješno zaključuju napornu i dugotrajnu sezonu u domaćem prvenstvu! Uvjerljivom pobjedom nad Umagom (30:20) u pretposljednjem kolu osigurali su prvo mjesto Lige za ostanak.

I prije početka završne faze bilo je jasno kako su Goričani za klasu bolja ekipa od konkurencije i trebalo je samo profesionalno i maksimalno ozbiljno odigrati utakmice do kraja.

Momčad Andrije Nikolića to je i napravila te je bez ikakvih problema potvrdila razliku u kvaliteti.

Tek u prvih desetak minuta gosti iz Umaga su držali priključak, ali nakon toga sve je bilo u znaku Gorice. Na poluvremenu je bilo 'plus sedam', a na kraju je završilo sa sigurnih deset golova razlike, iako je moglo i uvjerljivije...

Fantastičnu partiju pružio je mladi Juro Čakarić, koji je suparničku mrežu zatresao čak 11 puta, uz samo dva promašaja.

Svoje porciju golova isporučio je i Lucian Bura, sedmerostruki strijelac, a kapetanski je posljednju domaću utakmicu odradio i Hrvoje Ceković, uz četiri postignuta pogotka. Stipe Purić je imao šest obrana, a Mislav Turčić jednu manje.

Gorica će sezonu zaključiti na gostovanju u Vinkovcima kod Spačve, prije zasluženog odmora.