°C 14

Inter na korak od drugoligaškog spasa: Šroler, Miljanić i Goričan potopili Opatiju

11.05.2021.

Damir Žbulj

Nogometaši Intera stigli su na korak od ostvarenja minimalnog ovosezonskog cilja, a to je osiguranje opstanka u Drugoj HNL.

Za to je zaslužan Ilija Lončarević, iskusni 'lisac' hrvatskog nogometa, koji je uspio posložiti mladu momčad i od svog dolaska u Zaprešić upisati pet pobjeda, dva remija i dva poraza.

Žutima je prijetilo ispadanje u trećeligaško društvo, ali sada izgleda kako će kraj sezone proći bez nepotrebne nervoze.

Inter je u 30. kolu na svom terenu dočekao Opatiju i s 3:0 je stigao do vrijedna tri boda.

Veliku šansu prvo je propustio Miljanić, prije nego je u 20. minuti sjajnim prodorom Martin Šroler prvo iznudio kazneni udarac i isključenje Jukičića, a onda i realizirao jedanaesterac za početnu prednost domaćina.

Miljanić se iskupio na isteku prvih pola sata igre, a već tada je bilo jasno kako će gosti ovaj put biti bez izgleda.

Redale su se nakon toga prigode Intera, sjajan je bio iskusni vratar Opatije Iveša, koji je dva puta zaustavio Goričana, a jednom i Vranjkovića.

No, nakon desetak minuta igre u nastavku Goričan koristi dodavanje Šrolera is 20-ak metara ipak pogađa za 3:0.

Imao je Inter još velikih prigoda, ali rezultat se ipak više nije mijenjao.

Već u srijedu 12. svibnja na rasporedu je gostovanje kod Dinama II, nakon čega u Zaprešić dolazi BSK iz Bijelog Brda. Potom se ide Hajduku II, a prvenstvo će biti okončano zaprešićkom utakmicom sa Sesvetama.

Ekipa Ilije Lončarevića trenutno je na 14., poziciji s 37 bodova, sedam više od pretposljednjeg Junaka i devet od zadnjeg Međimurja.