°C 25

Ines Grdenić, Sadea Bećirović i Ana Lenard prvakinje Hrvatske u karateu!

18.04.2021.

Damir Žbulj

Bez obzira na pandemijske uvjete i otežano treniranje, sjajne velikogoričke karatistice ponovno su pokazale kako su među najboljima u Hrvatskoj.

Trofejna Ines Grdenić to je i potvrdila novom zlatnom medaljom i naslovom seniorske prvakinje države, koje je osvojila na PH održanom u Zagrebu, u dvorani Martinovka. 

U kategoriji do 50 kilograma Ines je odradila tri vrhunske borbe, uvjerljivo je pobijedila Stellu Polonijo (8:0), Laru Weissmann (2:0) i Jelenu Pehar (3:1) te se popela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Mia Mijović, njena klupska kolegica iz Karate kluba Velika Gorica, osvojila je u istoj kategoriji brončanu medalju, nakon 2:1 poraza od Jelene Pehar.

"Djevojke su ostvarile odličan rezultat. Klub je ponosan na obje članice te im ovim putem i čestitamo," poručio je njihov trener Goran Živković.

Za Ines sada slijede pripreme za Europsko prvenstvo, koje će se u svibnju održati u Poreču.

"Mia nastavlja pripreme po planu i programu U21 reprezentacije, jer Europsko prvenstvo za mlađe seniorke je u kolovozu u Finskoj," dodao je Živković.

Naslov prvakinje Hrvtske osvojila je i Ana Lenard iz Karate kluba Samobor a zlatna je bila i Sadea Bećirović.

Dino Šimunec osvojio je brončanu medalju, Ivan Terihaj i Magdalena Šuflaj u borbama su bili peti. 

Lucija Gečević je u katama zaslužila srebrnu medalju. 

PRVENSTVO HRVATSKE ZA SENIORE, 1.dan Ana Lenard ,do 61 kg, 1.mjesto Sadea Bećirović, do 68 kg, 1.mjesto Dino Šimunec,...

Posted by Karate Klub Samobor on Saturday, April 17, 2021
FINALE: 
BORBE (Ž):
-50 kg: INES GRDENIĆ (Velika Gorica) - Jelena Pehar (Ippon Zg)     3-1
-55 kg: ALESSANDRA HASANI (TAD Rijeka) - Tihana Šulek (Hrvatski
           dragovoljac 1-1 (pobjeda na "senshu")
-61 kg: ANA LENARD (Samobor) - Lucija Čatlak (Hercegovina Zg)     3-1
-68 kg: SADEA BEĆIROVIĆ (Susedgrad) - Lea Vukoja (Sokol St)       2-1
+68 kg: LUCIJA LESJAK (Hrvatski dragovoljac) - Anamarija Križan
            (Hercegovina Zg)   4-2
BORBE (M):
-60 kg: DINO POVRŽENIĆ (Karlovac 1969) - Kristijan Lacković (Ippon Zg) 3-0
-67 kg: BORAN BERAK (TAD Rijeka) - Stjepan Štimac (Stijena)   0-0 (sud. pr)
-75 kg: ENES GARIBOVIĆ (Varaždin) - Ivan Martinac (Hercegovina Zg)      1-0
-84 kg: IVAN KVESIĆ (Hercegovina Zg) - Ante Mrvičić (Hrvatski dragovoljac) 4-3
+84 kg: ANĐELO KVESIĆ (Hercegovina Zg) - Karlo Raguž (Hrvatski dragovoljac)    4-0
KATE POJEDINAČNO:
(Ž): SARA MALČEC (Virovitica) - Lucija Gečević (Samobor)   25.2 : 24.2
(M): MATIJA RELIĆ (Virovitica) - Maks Luka Šenjug (Virovitica) 24.48 : 23.88
KATE EKIPNO:
(Ž): ESSEKER - Hrvatski dragovoljac
(M): PRINC - Esseker                                 24.72 : 23.32