°C 12

Goričani u drugom poluvremenu deklasirali vinkovačku Spačvu

23.05.2021.

Rukometaši Gorice rutinski su stigli do pobjede u četvrtom kolu Lige za ostanak domaćeg prvenstva. Nakon nastavka sezone i poraza kod Zameta ekipa Andrije Nikolića je na svom terenu opravdala ulogu favorita i s uvjerljivih 31:21 deklasirala je vinkovačku Spačvu.

U prvom poluvremenu gosti su još pružili nekakav otpor, ali je u nastavku u potpunosti došla do izražaja razlika u kvaliteti.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu na semaforu je 'plus sedam' i Goričani nakon toga mirno privode utakmicu svome kraju. Prednost je do finiša još i narasla, na ulasku u posljednje tri minute po prvi puta je i dvoznamenkasta, kako je i završio ovaj dvoboj.

Napad su predvodili Juro Čakarić, Lucian Bura i Bruno Negran, s po šest golova svaki, dok je četiri dodao Filip Goričanec. Stipe Purić imao je deset obrana...

Prema bodovnom stanju na ljestvici, ali i zbog odnosa snaga u Ligi za ostanak Goričani ne trebaju strahovati za svoj premijerligaški status. U idućem kolu igraju kod Umaga.