°C 7

Furiozan preokret Goričana u Varaždinu

23.04.2022.

Rukometaši Gorice uspješno su prošli kroz Varaždin te su se vratili u utrku za osvajanje fantastične treće pozicije na kraju prvenstvene sezone Paket24 Premijer lige.

Na kraju izjednačenog prvog poluvremena rezultat je bio poravnat (15:15), ali početkom nastavka domaćin radi seriju 9:3 i odlazi na ogromnih 24:18.

Međutim, tada je krenuo furiozni 'juriš' Goričana, koji do sredine nastavka dolaze do izjednačenja, a onda i do preokreta i vrijedne pobjede.

Prvo se razigrao Lucian Bura, priključili su mu se Laljek i Gal, u ključnim trenucima zabijao je kapetan Ceković, a važne golove u završnici zabili su i mladi Fran Tomašić i Juro Čakarić...

Još u 56. minuti na semaforu dvorane Graberje je 28:28, ali do kraja Varaždinci više nisu pronašli put do mreže Sladoljeva, koji je imao ukupno 11 obrana.

Ceković, Laljek, Čakarić i Bura dokrajčili su Varaždince u zadnjim minutama, za konačnih 28:32 i veliko slavlje igrača Andrije Nikolića.

Kapetan Hrvoje Ceković je devet puta bio precizan, Laljek je dodao šest golova, a fenomenalan je bio i Fran Tomašić s pet komada. Lucian Bura se zaustavio na četiri pogotka...

U redovima poraženih bolji od ostalih bio je Petar Sklepić s devet zgoditaka iz deset pokušaja.

Gorica u idućem kolu gostuje u Poreču, a  u slučaju pobjede u zadnjem kolu će doma protiv Sesveta imati izravan okršaj za toliko priželjkivanu treću poziciju i novi izlazak u europska natjecanja!