°C 7

[FOTO] Novo slavlje goričkih rukometaša

13.03.2022.

Rukometaši Gorice ostvarili su još jednu važnu pobjedu u Ligi za prvaka doma protiv Poreča, uvijek neugodnog suparnika.

Gosti su bolje otvorili dvoboj i u uvodnih nekoliko minuta došli do tri pogotka prednost, ali nije bilo dugog vijeka. Već do 11. minute Goričani serijom do šest uzastopnih golova imaju ugodnih 7:4.

Poreč je stalno prijetio, hvatao priključak i golom u finišu prvog dijela na predah se odlazi sa 16:13 za domaće rukometaše.

Tek je sredinom nastavka ekipa Andrije Nikolića došla do osjetnije prednosti od pet, šest golova, a u posljednjih osam minuta ulazi se s velikih 27:20, kad je bilo jasno da će bodovi ostati u Velikoj Gorici.

Poreč je tek u završnici ušminkao poraz, za konačnih 29:26.

Briljirao je Juro Čakarić s devet golova, a ništa lošije nije odigrao niti Ivan Laljek, koji je protivničku mrežu tresao osam puta. Kapetan Ceković dodao je četiri pogotka, a veseli i povratak mladog Frana Tomašića, koji je zabio tri komada, isto kao i Svržnjak. Fantastičan je bio i vratar Tomislav Sladoljev s 14 uspješnih intervencija...

Poreč su predvodili Luka Vučić sa šest golova i David Vladić s 11 obrana.

U idućem kolu na rasporedu je veliki derbi kod Sesveta!