°C 7

Davor Ćavar predvodio Zagrebaše, Gorica pružila solidan otpor hrvatskom prvaku

11.04.2022.

Rukometaši Gorice pružili su solidan otpor favoriziranom Zagrebu, ali hrvatski prvak je na kraju opravdao ulogu favorita i očekivano slavio s pet golova razlike (22:27).

Oslabljeni su bili Goričani u ovom dvoboju, treneru Andriji Nikoliću nisu na raspolaganju bili iskusni vratar Tomislav Sladoljev, kao i Filip Goričanec, a tek se nakon ozljede vratio Lucian Bura.

Nisu niti gosti bili bez problema i izostanaka, a Ivica Obrvan nije mogao računati na Mandića, Čupića, Šipića i Srnu, još jednog bivšeg igrača goričkog kluba.

Dobro se Gorica držala u prvom poluvremenu, nakon pogotka Bure na predah se otišlo s 'oku ugodnih' 9:11, ali Zagrebaši su u nastavku još malo 'dodali gas' i u posljednjih deset minuta u potpunosti slomili otpor domaćih.

Sa šest postignutih golova pobjedničku momčad predvodio je Davor Ćavar, legenda goričkog rukometa i najbolji sportaš našeg grada 2019. godine.

Istaknuo se i vratar Dino Slavić s 12 uspješnih intervencija.

U redovima poraženih bolji od ostalih bio je Ivan Laljek, koji je sa sedam golova i četiri asistencije bio prvo ime Gorice. Mislav Turčić je dobro nadomjestio Sladoljeva te je imao devet obrana.

Lijepo je bilo vidjeti raspucane Frana Tomašića i Frana Solaričeka, ali nije ovo bila utakmica u kojoj bi do izražaja došao njihov talent. Njihov značajniji doprinos očekujemo u okršajima s Varaždinom, Porečom i Sesvetama u završnici sezone, kad će se Gorica boriti za treću poziciju na ljestvici i novi plasman u europska natjecanja.

Slijedi reprezentativna pauza, a Gorica će u nastavku natjecanja prvo 20. travnja odigrati odgođeni dvoboj s Nexeom, a onda tri dana kasnije gostuje u Varaždinu.