°C 29

Bez bodova i u Osijeku: Nije pomogla niti Dragićeva smjena

23.10.2023.

Damir Žbulj

Ništa se rezultatski nije promijenilo niti odlaskom trenera Ivana Dragića iz redova HRK Gorica. Rukometaši su poraženi i na gostovanju u Osijeku, minimalno, s jednim pogotkom razlike.

Pod Dragićevim vodstvom Gorica je minimalno izgubila od Varaždina pa remizirala u Karlovcu, pružila solidan otpor favoriziranom Zagrebu, uzela vrijedan bod na teškom gostovanju kod jakih Sesveta, uvjerljivo svladala Moslavinu te izgubila u završnici od Trogira, koji je Goricu prošle sezone izbacio iz Kupa i koji je ove sezone uspješno krenuo s nastupima u EHF Europskom kupu.

Sve u svemu, Dragić, koji je i izbornik hrvatske kadetske reprezentacije, u Gorici i nije dobio pravu priliku, nije dobio dovoljno vremena da posloži i uigra momčad, a utakmica u Osijeku je pokazala kako i nije bio problem u treneru.

Dečke je s klupe vodio Hrvoje Pekera, danas klupski tajnik i trener u rukometnoj školi Gorice, a prije i godinama strateg prve ekipe, a ponovno su Goričani bez bodova ostali u dramatičnoj završnici...

“Znali smo da će biti teška utakmica. U prvom poluvremenu smo malo loše odigrali obranu, tukli smo puno u leđa i igrali brzo kako smo se dogovorili. Bilo je dosta brzopletosti i grešaka u toj polukontri, ali u drugom smo dijelu uspjeli posložiti obranu i vratiti se u utakmicu. No, onda smo promašili par šuteva i penala. Da smo prvo poluvrijeme bolje odigrali, vjerojatno bismo i uspjeli pobijediti, ali ovako je otišlo na stranu domaćina i čestitam im na tome. Svojim dečkima čestitam na jako dobro odigranoj utakmici i borbenosti, nadam se da će biti bolje iduće kolo," rekao je Pekara nakon 27:26 poraza, koji je poprilično udaljio Goricu od plasmana u Ligu za prvaka, što je bio i osnovi ovosezonski cilj klupske Uprave.

Dragić nije dobio šansu da 'izvuče' momčad iz ove situacije, a nakon gubitka bodova u Osijeku bit će potrebna jedna snažna pobjednička serija.

“Mislim da je svih 60 minuta, pogotovo za publiku, bilo odlično za pogledati. Bili smo dosta podjednaki, malo je išlo na njihovu stranu, malo na našu. Imali smo na kraju par tehničkih pogrešaka i promašili nekoliko zicera, pa mislim da je Osijek na kraju zasluženo slavio. Presudila je možda naša koncentracija, vjerujem da nam se takve greške događaju jer smo dosta mladi, ali popravit ćemo i to," dodao je Matej Svržnjak, oporavljenik od ozljede, koji bi u drugom dijelu sezone trebao biti veliko pojačanje za Goricu.

U Osijeku je briljirao Juro Čakarić s deset postignutih golova iz 12 pokušaja, ali nedovoljno za barem bod, jer nije uspio poentirati u zadnjem napadu na utakmici.

Ivan Laljek ostao je na 'samo' pet golova, iz deset šuteva prema suparničkim vratima, Ceković je svoj jedini gol zabio četiri minute prije kraja, a na jednom pogotku je ostao i Dujić. Dobru partiju pružio je Vid Starčević, koji je na crti precizan bio četiri puta, bez promašaja, Marin Sorić je imao osam obrana, a Svržnjak se zaustavio na tri pogotka.

Junaci prve osječke pobjede sezone bili su Karlo Vašarević, strijelac šest golova, koji je realizirao sedmerac pola minute prije kraja za pobjedničkih 27:26, kao i vratar Hećimović koji je upisao 11 obrana, a posebno je važna bila ona u završnici dvoboja kojem je Osijek sačuvao pobjedu. David Čičak je bio najefikasniji sa sedam golova.

U idućem kolu Gorica gostuje u Varaždinu i za povratak u bilo kakve kombinacije oko plasmana u Ligu za prvaka trebat će dobiti Varaždin s minimalno dva razlike.