°C 7

[VIDEO] Prvo slavlje Intera: Mlinar asistirao i zabio, Mamut spektakularno potvrdio pobjedu

14.09.2019.

Nogometaši Intera napokon su stigli do svoje prve ovosezonske prvenstvene pobjede, tek u osmom kolu HT Prve lige.

U Zaprešiću je gostovao Slaven Belupo, a Toplakova momčad je na krau ipak slavila s 3:1 (0:0).

Sjajno je domaćin otvorio dvoboj i u uvodnim minutama imao dvije dobre prilike Coneva i Mamuta, dok su Koprivničanci opasni bili tek u finišu prvog dijela.

Inter je do vodstva stigao odmah na početku nastavka, Mlinar je ubacio a Serderov glavom poentirao.

Prednost je trajala manje od dvije minute.

Nakon kornera sam je na drugoj vratnici ostao Nowak i nije mu bilo teško loptu spremiti iza leđa Freliha.

Mreže su mirovale do samog finiša dvoboja, Postonjski je probio po desnoj strani i dobro ubacio, Tchuameni je navukao obranu i skrenuo loptu, a Mlinar je natrčao i svladao Ježinu.

Mogao je Slaven Belupo ponovno brzinski do novog izjednačenja, ali je Glavčić u 90. minuti iz slobodnog udarca uzdrmao gredu.

Potvrda velikog slavlja Intera stigla je u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon spektakularnog dalekometnog pogotka Ivana Mamuta.

"Zadovoljan sam pobjedom, to je jedino kaj se piše, ali ovo je bila naša najgora utakmica. Prvo poluvrijeme je to bio antinogomet i mene je bilo sram. Vjerojatno je psihološki pritisak utjecao na obje ekipe. I u drugom poluvremenu je bilo puno nesigurnosti i grešaka, ali sve ono što je do sada išlo u krivom smjeru sad nam se ipak vratilo u ovoj utakmici," analizirao je Toplak nakon pobjede.

Sad se u Zaprešiću ipak lakše diše!

Inter je i dalje na pretposljednjem mjestu, ali je uhvatio priključak s ostatkom tablice i nakon osam kola ima šest bodova, jedan manje od Slaven Belupa i dva od Istre 1961. Varaždin ima tri boda i u nedjelju gostuje u Osijeku, dok Rijeka na Rujevici dočekuje Hajduk.

U preostalim susretima Dinamo je u petak s 1:0 dobio Istru 1961, dok je Gorica s Lokomotivom u subotu odigrala bez pobjednika, ali i postignutih golova.

U idućem nastupu Toplakova momčad gostuje na Poljudu kod Hajduka.