°C 16

[VIDEO] Inter s igračem više ispustio bodove: Ova utakmica nas je 'razgolitila'

11.08.2019.

Nogometaši Intera nisu uspjeli na svom terenu svladati Varaždin, iako su dva puta imali prednost te su gotovo cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

Završilo je 2:2 (2:1) i Varaždinci su se kući vratili pjevajući.

Trener domaćih Samir Toplaka najavio je kako je ovo za njegovu momčad izuzetno važna utakmica, kako su tri boda neophodna, međutim, Inter je i nakon četiri kola i dalje bez pobjede.

Odlično su Žuti otvorili dvoboj i već u 15. minuti stigli do prednosti, kad je Antonio Bosec sjajno ispratio akciju i s nove ovosezonske pozicije desnog krila pospremio loptu u praznu mrežu. Drugi mu je to pogodak sezone, zabio je i u Velikoj Gorici za bod na otvaranju sezone.

Samo nekoliko minuta kasnije Varaždin dolazi do poravnanja, poentirao je Karlo Težak.

Još nije prošlo niti pola sata, a Inter je ponovno u vodstvu. Vrhunski je povukao Frano Mlinar i majstorski 'podvalio' loptu za Serderova, koji preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju za 2:1, kako se i otišlo na predah.

Sve je izgledalo sjajno za Toplaka i njegovu momčad kad je Sambolec u samo pet minuta nastavka zaradio dvije javne opomene i isključenje, no, Inter na kraju nije iskoristio brojčanu prednost, nego je čak i izgubio prednost i prosuo bodove.

Dejan Glavica je u 54. minuti iskoristio pomutnju domaće obrane za izjednačenje, što se na kraju pokazalo i konačnim ishodom ovog dvoboja četvrtog kola HT Prve lige.

"Moji igrači su podlegli pritisku. Niti u jednom trenutku nismo bili 'pravi', kakvi smo bili u prijašnjim utakmicama. Niti u fazi obrane, niti u napadu. Dosta nas je 'razgolitila' ova utakmica. Imamo dosta problema, kojih sam ja bio svjestan i prije. Ipak, nadao sam se kako ćemo dobiti utakmicu. Nismo. Nismo niti s igračem više odigrali nijednu pravu akciju. Bili smo pod 'totalnom kočnicom' i na kraju moram biti zadovoljan s bodom," poručio je nakon susreta trener Toplak.

U dvoboju odigranom u petak Osijek i Dinamo odigrali su bez pobjednika i postignutih golova, dok je u subotu Lokomotiva uvjerljivo porazila Istru 1961 s 4:1. U nedjelju još Hajduk gostuje u Koprivnici (18 sati), dok Gorica na svom Gradskom stadionu od 20 sati dočekuje Rijeku.

-->> Goričani 'jurišaju' na novu pobjedu protiv Rijeke: Prošle sezone smo ih tri puta dobili, to će ih dodatno motivirati

Inter je u prva četiri nastupa skupio dva boda, a u idućem kolu 16. kolovoza očekuje ga gostovanje na Maksimiru kod Dinama.

NK INTER ZAPREŠIĆ: Frelih - Galić (Mitrović 77'), Tatomirović, Grgić, I. Čeliković - Mlinar, Mazalović, Postonjski - Bosec, Conev (Tchuameni 80') - Serderov (Mamut 68'). Na klupi: Matković - Ljubić, Nekić, Savić, Soldo, Špoljarić, Vego.