°C 8

Nezaustavljiva Sara Habijančić izborila Europsko prvenstvo!

04.02.2019.

Fenomenalan rezultat ostvarila je Sara Habijančić, članica Taekwondo kluba Velika Gorica!

Na kvalifikacijskom turniru u njemačkom Sindelfingenu Sara je u kategoriji do 51 kilograma osvojila zlatnu medalju i izravan plasman na kadetsko Europsko prvenstvo, koje će se održati ove godine.

Sara je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je svladala predstavnicu Njemačke (29:7), u trećem je svladala predstavnicu BiH s 39:15. U polufinalu je nakon velike borbe bila bolja od reprezentativke Grčke (12:10), dok je u završnoj borbi uvjerljivo svladala njenu sunarodnjakinju s 22:10.

Velikogorički taekwondo, Zagrebačku županiju i Hrvatsku je u Njemačkoj predstavljala i Sara Anđelić, u kategoriji do 47 kilograma. U prvom nastupu deklasirala je suparnicu iz Njemačke s 22:2, u drugom je svladala predstavnicu Grčke 'zlatnim bodom', no, u borbi za medalje izgubila je od Španjolke s 14:9. Na kraju je osvojila odlično peto mjesto.

Na WTE President Cupu u Njemačkoj nastupilo je 885 natjecateljica i natjecatelja iz 35 država.

(Foto: TKD Velika Gorica)