°C 10

Juniorski karate reprezentativci osvojili medalje u Srbiji

06.05.2019.

Hrvatska juniorska karate reprezentacija nastupila je na međunarodnom turniru Trofej Raška 2019 u Srbiji te je ostvarila sjajne rezultate.

Jakov Fember, član karate kluba Samobor, osvojio je drugo mjesto u kategoriji do 55 kilograma.

Leo Marković iz karate kluba Mladost Ivanić-Grad, zaslužio je brončanu medalju u kategoriji do 68 kilograma.

Brončani je u kategoriji preko 76 kilograma bio i Karlo Volarić iz jaskanskog karate kluba Jastreb, koji je ujedno i debitirao za hrvatsku juniorsku reprezentaciju.

Naša juniorska selekcija je ekipno osvojila drugo mjesto, porazom od domaćina u finalu.

Za Hrvatsku su, uz Jakova, Lea i Karla, momčadsko srebro osvojili još i Igor Vrban i Dominik Kučan iz karate kluba Velika Gorica, te Anton Baždarić, Filip Ramić i Roko Mihalinec, koji je i u pojedinačnom nastupu do 68 kg osvojio drugo mjesto.

Trener juniorske reprezenacije Hrvatske je Fedor Nalis.

Na Trofeju Raška nastupilo je 470 natjecatelja.