°C 7

Inter 'sedmicom' u Poreču do osmine finala Kupa, hat-trick Mitrovića

25.09.2019.

Nogometaši zaprešićkog Intera uspješno su preskočili prvu prepreku u ovosezonskom izdanju Hrvatskog nogometnog kupa te su osigurali svoje mjesto u osmini finala.

Ekipa Samira Toplaka, trenutno posljednje ekipe HT Prve lige, nije bila bez problema na gostovanju u Poreču kod Jadrana, gdje je pred 500-tinjak gledatelja ipak slavila s uvjerljivih 7:3. Domaćin se dobro držao prvih sat vremena, a uspio je postići i tri pogotka. Međutim, kvaliteta i snaga došli su do izražaja pa su Žuti u posljednjih pola sata odjurili prema uvjerljivoj pobjedi.

Nakon pogotka Mitrovića sredinom prvog dijela domaćin je nekoliko minuta kasnije stigao do izjednačenja, ali u finišu poluvremena Inter preko Coneva dolazi do prednosti koju više nije ispustio. Tchuameni je odmah na početku drugo dijela povećao vodstvo, a nakon drugog gola Coneva u 51. minuti činilo se kao da je dvoboj već odlučen. Inter se tada opustio, Jadran to kažnjava preko Sumića i Miljanića, ali golovima Galića i Mitrovića, koji je na kraju zabio hat-trick, puno mrežu domaćina do vrha.

Toplak nije mogao računati na Mazalovića zbog suspenzije, Čelikovića zbog ozljede, a prolazak u osminu finala osigurali su Matković, Grgić, Postonjski, Conev (Vasilj 84'), Mamut (Tchuameni 46'), Vego, Savić, Bosec, Mitrović, Galić i Ljubić (Mlinar 61').

Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala:
JADRAN – INTER ZAPREŠIĆ 3:7 (1:2)
Strijelci: 0:1 Mitrović 23′, 1:1 Miljanić 30, 1:2 Conev 45′, 1:3 Tchuameni 46′, 1:4 Conev 51′, 2:4 Sumić 53′, 3:4 Miljanić 58′, 3:5 Galić 63′, 3:6 Mitrović 78′, 3:7 Mitrović 88′