°C 13

16.12.2017.

Igor

Košarkaši Gorice niti u osom kolu Prve lige nisu imali prevelikih poteškoća u ostvarivanju nove pobjede. Pobjednički je niz nastavljen novim uvjerljivim izdanjem. Ovoga puta protiv Rudeša koji je poražen sa 115:59.

Bila je to još jedna u nizu od utakmica kakve Goričani prezentiraju na domaćem parketu. Gosti koji su u Veliku Goricu doputovali bez tri standardna igrača u prvoj su četvrtini držali susret u egalu, no nakon što su igrači trenera Josipa Sesara podigli agresivnost u obrani počeli su graditi prednost koja je rasla iz minute u minutu.

Potpuni raspad sistema gosti su doživjeli u posljednjoj četvrtini u kojoj je trener Milan Ličina u igru uveo četiri juniora (šest ih je bilo u sastavu), što su iskusni domaći igrači znali iskoristi za mnoštvo laganih poena. Osim što su domaći igrači bili pucački raspoloženi jer su pogodili čak 20 trica, ponovno su se iskazali i razigranošću jer su podijeli 36 asistencija. Iako su Rudešani doživjeli težak poraz, u njihovim redovima nije bilo nimalo gorčine, jer njihovim mladim igračima ovo će biti veliko iskustvo.