°C 9

Damir Žutić spasio Goricu od poraza

18.11.2017.

Igor

Nakon vrlo dobre izvedbe protiv Rijeke u Kup susretu, nogometaši Gorice ostali su dužni u današnjem susretu protiv Lučkog čime su zaključili jesensku polusezonu pred domaćom publikom. Iako su većim dijelom utakmice domaći igrači imali terensku inicijativu nisu je znali okruniti, te na kraju trebaju biti zadovoljni osvojenim bodom. Lučko je sve do 89. minute imalo tri boda u džepu, da bi Goricu od poraza spasio Damir Žutić.

Krenuli su domaći igrači od prve minute odlučno prema vratima Miroslava Koprića, no konkretnih prilika nije bilo. U toj inicijativi sijevnula je kontra gostiju koju je zapucao Borna Petrović. Najbliže pogotku Gorica je došla u završnim minutama prvog dijela preko Ojame, no njegov je udarac pročitao Koprić.

Iskupio se Petrović za promašaj iz prvog dijela u 51. minuti kada je svladao Kahlinu i doveo goste u vodstvo. Devet minuta kasnije, Petrović se prometnuo u tragičara gostiju jer je zaradio isključenje ostavivši svoju momčad u neravnopravnom položaju. Brojčanu nadmoć domaći su igrači okrunili izjednačujućim pogotkom u 89. minuti u režiji Damira Žutića.

Iako su izgubili dva boda, nogometaši Gorice smanjili su prednost za vodećim Dinamom II na dva boda, jer modre su nade poražene od Varaždina kod kojeg Gorica gostuje u subotu, dok će jesensku polusezonu izabranici trenera Ivana Preleca zaključiti gostovanjem u Solinu koji je danas s 4:1 svladao Hrvatski dragovoljac.

2. HNL, 17. KOLO
HNK GORICA – NK LUČKO 1:1 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Petrović (51), 1:1 Žutić (89)
HNK GORICA: Kahlina, Jančetić, Muhar (od 70. Zenko), Humeljak (od 58. Sedlaček), Radoš (od 56. Žutić), Marina, Ljubisavljević, Šipoš, Maslowski, Ojamaa, Smoljo. TRENER: Ivan Prelec
NK LUČKO: Koprić, Lončar, Knezović, Mandić, Ribić, Petrović, Barišić, Lovrić (od 85. B. Rihtar), Bae, Kunštić, Serdarušić (od 70. F. Rihtar). TRENER: Dražen Biškup

Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza Damir Žutić spasio Goricu od poraza